Nejvíce shortované akcie na NYSE – Ford vede

10:16 | Miloš Kotek | Diskuze

Srpen je ve většině případů nejhorší měsíc z letního období, nicméně v tomto roce v srpnu šplhají hodnoty akciových indexů na historická maxima.

Foto: Mike Mozart

Když se podíváme na obchodníky spekulující na pokles, tak ti se rozhodně neostýchají a v srpnu nakupují akcie na short o sto šest. Podíváme se na šest akcií na NYSE s největším procentuálním počtem akcií na short.

V posledním týdnu došlo k mnoha nárůstům i poklesům. Na první místo se propracoval Ford, který nahradil do té doby vedoucí Sprint. Také akcie Chesapeake Energy začaly být shortovány a propracovaly se na páté místo po uveřejnění hospodářských výsledků, které zklamaly odhady analytiků.

Celkový počet akcií prodaných na short u šesti společností na prvních místech víc než 110 miliónů.

 

Ford

Po minulém 2% růstu přidal Ford Motor Co. (F) dalších 9 % akcií prodaných na short, což vyneslo Ford na první místo. Počet prodaných akcií na short dosahuje 161,29 miliónů. Celkově to znamená, že počet akcií na short představuje 4,2 % z celkového počtu akcií v oběhu. V březnu dosahovala tato hodnota 4,4 %. Při průměrném množství obchodovaných akcií by výprodej akcií obchodovaných na short trval 4 dny.

Akcie Ford během posledních dvou týdnů ztratily 2 %. Cenový rozsah za minulý rok se pohybuje od 11,02 do 15,84 USD. Současná cena akcií se pohybuje na úrovni 12,30 USD. Oproti ročnímu maximu jsou akcie níž o 12 %.

 

Sprint

Počet akcií na short společnosti Sprint Corp. (S) se snížil již čtyřikrát za sebou, což umožnilo opustit první místo v tomto seznamu. Počet akcií prodaných se spekulací na pokles klesl o 5 % na 152,78 miliónů kusů, což odpovídá množství 24,3 % z celkového počtu obíhajících akcií. Počet dní potřebných k prodeji všech akcií na short vzrostl ze 4 na 9 za předpokladu průměrného množství denních obchodních prodejů. Denní obchodní objem se oproti začátku měsíce snížil.

Koncem měsíce oznámila společnost Sprint rekordní nárůst předplatitelů, což vedlo k poklesu akcií se spekulací na pokles zhruba o 3 %. Cena akcie se nyní pohybuje na úrovni okolo 6,09 dolaru. Roční obchodní rozsah se pohybuje od 2,18 do 6,35 USD.

 

Vale

Počet akcií na short společnosti Vale S.A. (VALE) se za poslední sledované období snížil o 25 miliónů kusů na 128,46 miliónů, což odpovídá poklesu o 6 %. Počet shortovaných akcií klesá již popáté za sebou. Při průměrném denním obchodním objemu by trvalo vyprodat akcie se spekulací na pokles 5 dní.

Na začátku srpna zvýšila společnost Morgan rating tohoto brazilského těžaře, načež následoval růst akcií o 5 % a pokles počtu pozic akcií na short. V současné době je cena akcie 5,63 USD, což je o 71 % víc než od začátku roku, jen o 27 % výš než před rokem. Roční obchodní rozsah se pohybuje od 2,13 do 6,25 USD.

 

GE

Short interest akcií General Electric Co. (GE) spadl za poslední dvě sledovaná období o 15 % na 118.35 miliónů akcií. Jde o 1,3 % celkového počtu akcií v oběhu. Výprodej všech akcií na short by při průměrném obchodním objemu trval 5 dní.

GE bývá obvykle ze všech akcií z indexu Dow Jones nejvíc pozadu. Cena akcií rostla během dvou posledních týdnů jen nepatrně a méně než index S&P 500. Současná cena akcie se nachází na úrovni 31,22 USD. Roční obchodní rozpětí se pohybuje od 23,37 do 33,0 USD.

 

Chesapeake Energy

Short interest akcií Chesapeake Energy Corp. (CHK) vzrostl uprostřed srpna o 21 % na více než 115,75 miliónů akcií. Celkový počet akcií na short tvoří 16,5 % z celkového počtu akcií v oběhu. Nicméně je třeba vzít do úvahy, že na začátku roku bylo prodáno na short 200 miliónů akcií společnosti. Při průměrném obchodním objemu by trval výprodej všech akcií na short 2 dny.

Analytici byli po zveřejnění posledních hospodářských výsledků společnosti Chesapeake ve svých soudech velmi opatrní. Cena akcie se propadla o 11 %, ale pak se zcela z propadu zotavila. Nyní je cena akcie 6,26 USD. Letošní minimum bylo 1,50 USD. Roční maximum z loňského podzimu se nachází na úrovni 9,55 USD.

 

Alcoa

Počet akcií na short společnosti Alcoa Inc.’s (AA) po 6% nárůstu klesl o 8 %. Z posledních devíti sledovaných období klesal počet akcií na short v osmi z nich. Prodáno na short je 110,26 miliónů akcií což představuje 8,6 % všech akcií společnosti v oběhu. V důsledku poklesu průměrného obchodního objemu se prodloužila doba výprodeje všech akcií na short z 8 na 10 dní.

Očekává se, že se společnost Alcoa v nejbližší době rozdělí na dvě společnosti. V posledním týdnu klesla cena akcie AA o 1 %. Celkově je cena níž o 4 %. Index Dow Jones Industrial Average od prostředku měsíce mezitím vzrostl o 1 %. Cena akcie AA se nyní nachází na úrovni 10,04 USD.

 

Zbytek

Společnosti Alibaba Group Holding Ltd. (BABA), Bank of America Corp. (BAC), Corning Inc. (GLW) a Freeport-McMoRan Inc. (FCX) zaokrouhlují první desítku. Největší pohyb zaznamenala společnost Bank of America, u které se počet akcií prodaných na short zvýšil skoro o 20 %. Po trojnásobném zvýšení akcií na short společnosti Corning v předcházejícím období, se nyní počet akcií na short zvýšil jen nepatrně.

U společností Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCAU), Host Hotels & Resorts Inc. (HST) a Transocean Ltd. (RIG) se také zvýšily počty prodaných akcií na short, ale zatím nejsou dostatečně vysoké na to, aby se propracovaly do první desítky.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.