Nejvíce shortované akcie na Nasdaqu – vede Spotlight

13:01 | Miloš Kotek | Diskuze

Srpen je ve většině případů nejhorší měsíc z letního období, nicméně v tomto roce v srpnu šplhají hodnoty akciových indexů na historická maxima. Když se podíváme na obchodníky spekulující na pokles, tak ti se rozhodně neostýchají a v srpnu nakupují akcie na short o sto šest.

Foto: nakashi

 

Podíváme se na šest akcií na Nasdaq s největším procentuálním počtem akcií na short.

 

Sirius XM

Počet akcií na short společnosti Sirius XM Holdings Inc. (SIRI) v posledním sledovaném období dosáhl 221,12 milionu, což bylo o 4 % méně než minule, kdy počet akcií na short dosáhl nejvyšší úrovně za poslední rok. Počet akcií na short představuje 4,5 % z celkového počtu akcií v oběhu. V případě průměrného denního obchodního objemu by trvalo 4 dny, než by došlo k výprodeji všech shortovaných akcií.

Společnost Sirius XM uvedla v minulém měsíci, že dosáhla 25 miliónů předplatitelů. V minulých dvou týdnech poklesla cena akcie o 3 %. Několikaleté maximum bylo dosaženo v červenci, kdy cena dosáhla úrovně 4,44 USD. V té době rostl Nasdaq o 2 %. Současná cena akcie je 4,14 USD, roční minimum se nachází na úrovni 3,29 USD.

 

Frontier Communications

Počet akcií na short společnosti Frontier Communications Corp. (FTR) od dubna rostl soustavně průměrnou rychlostí, aby za posledních 14 dní vzrostl o více než 17 % na úroveň 189,26 miliónů akcií. To představuje 16,3 % akcií na short vzhledem k celkovému množství akcií v oběhu. Obchodní objem se zvýšil, takže by šlo všechny akcie na short vyprodat za 8 dní. Minulá hodnota byla 12 dní.

Společnost Frontier zůstává hlavním koněm pro Deutsche Bank. Cena akcie se snížila v posledním období o 5 %. Současná cena akcie se pohybuje na úrovni 4,66 USD. Roční obchodní rozpětí se pohybuje od 3,81 do 5,85 USD.

 

MannKind

Počet akcií na short společnosti MannKind Corp.’s (MNKD) vzrostl na více než 87,81 miliónů akcií, což představuje nárůst 5 %. Celkový počet shortovaných akcií v květnu dosáhl 27,3 % z celkového množství akcií v oběhu. Počet dní nutných k výprodeji všech akcií na short při průměrném obchodním objemu je 42.

Společnost MannKind oznámila hlubší, než očekávaný pokles. Cena akcie se za posledních 14 dní snížila o 1 %, celkově cena klesla o 7 %. Oproti loňskému roku je cena o 40 % níž na úrovni 0,87 USD. Nicméně roční minimum se nachází ještě níž na úrovni 0,64 USD. Roční obchodní rozsah se pohybuje od 0,64 do 4,07 USD.

 

Micron Technology

Počet akcií na short společnosti Micron Technology Inc. (MU) dosahuje hodnoty 72,39 miliónů, což je 2% nárůst oproti předminulému týdnu. Počet akcií na short je 7,0 % vzhledem k celkovému počtu akcií v oběhu. Je to nejvyšší hodnota za poslední rok. Vzhledem k poklesu průměrného obchodního objemu vzrostla doba potřebná k ukončení všech obchodů na short třikrát.

V poslední době však zasahuje do ceny akcií společnosti Micron šeptanda. Cena akcií sice klesla o 2 %, ale pak následovalo období dvou týdnů, kdy cena akcie vzrostla o 13 %. Cena akcie nyní dosahuje úrovně 15,51 USD. Roční obchodní rozsah se pohybuje od 9,31 do 19,30 USD.

 

AMD

Počet akcií na short společnosti Advanced Micro Devices Inc. (AMD) dosáhl 72,20 miliónů akcií. To je pokles oproti minulé hodnotě ve výši 75,38 miliónu. had more than 72. Poslední hodnota short interest je druhá nejnižší v tomto roce. Celkový počet akcií na short představuje 11,2 % z celkového množství akcií v oběhu. Výprodej všech akcií na short by trval při průměrném obchodním objemu tři dny.

Během posledních 14 dní vypadá akcie AMD jako nadhodnocená. I vzhledem k silnému poklesu ceny na začátku měsíce srpna. Nicméně během posledního týdne cena akcie vzrostla o 2 % a cen dosáhla ročního maxima na úrovni 8,00 USD. Nyní se cena akcie pohybuje na úrovni 7,43 USD. Roční minimum je na úrovni 1,65 USD.

 

Opko Health

Počet akcií na short společnosti Opko Health Inc.’s (OPK) dosáhl úrovně 70,45 milliónů akcií, což je nárůst oproti minulé hodnotě o 3 %. Počet akcií na short představuje 21,6 % z celkového množství akcií v oběhu. Průměrný denní obchodní objem v posledních 14 dnech rostl, takže by výprodej všech akcií na short trval 22 dní. Minulá hodnota byla 31 dní.

Generální ředitel společnosti pokračuje v nákupu firemních akcií a dělá to již déle než rok. Současná cena akcie je 9,24 USF. Roční obchodní rozpětí se pohybuje od 7,12 do 11,85 USD. Cena akcie v posledních 14 dnech vzrostla o 1 %, ale pak poklesla o 8 %.

 

Zbytek

První desítku společností s největším počtem akcií na short doplňují společnosti Huntington Bancshares Inc. (HBAN), Novavax Inc. (NVAX), Intel Corp. (INTC) a Cisco Systems Inc. (CSCO). Růst nebo pokles počtu akcií na short je však jen mírný.

Počet akcií prodaných na short u společností Microsoft Corp. (MSFT) a NVIDIA Corp. (NVDA) vzrostl dvoucifernou rychlostí, ale zatím to nestačí, aby obě společnosti pronikly do první desítky. Stejně tak zůstává mimo horní desítku společnost Apple Inc. (AAPL) a BlackBerry Ltd. (BBRY).

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.