5 důvodů proč akcie Apple porostou

11:01 | Miloš Kotek | Diskuze

Analytik společnosti RBC Capital, Amit Daryanani, obnovil svůj rating Outperform pro akcie Apple (AAPL). Podle jeho názoru existuje pět důvodů, proč by cena akcií Apple měla růst.

Foto: DigitalRalph

 

1) Současné trápení společnosti Samsung s jejím Galaxy Note 7 by mohlo umožnit společnosti AAPL k urychlení růstu tržního podílu na úkor Samsungu. Pokud by Samsung neměl potíže, rostl by tržní podíl AAPL pomaleji v porovnání se současným stavem. Nicméně růst tržního podílu je všeobecně předpokládán.

2) prodávané telefony by se měly posunout směrem k prémiovým modelům.

3) atraktivní ohodnocení společnosti a cena akcie obchodovaná na přibližně 8x FTM EV/FCF a přibližně 12x PE (zhruba 9x ex-cash),

4) Apple má historicky vyšší výkonnost ve volatilním trhu

5) FTM odhaduje vyšší prodeje v prosinci, protože prosinec má navíc jeden týden. Výrobky AAPL mají vyšší marže.

V souvislosti k růstu zisku na akcii by mohla akcie AAPL těžit ze současného rozdílu vůči indexu S&P 500, který se nyní pohybuje poblíž historického maxima. Analytici očekávají další expanzi vedenou růstem cen akcie, vysokými maržemi a stabilními náklady. Vyšší zisk má plynout z prodejů nového iPhone cyklu.

Cílová cena zůstává beze změny na úrovni 117 USD. Akcie Apple včera uzavíraly na 111.17 dolarech (+3,54%).

 

Zdroj:SI
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.