38 způsobů jak vydělat peníze navíc

13:28 | wa pe | Diskuze

Pokud se rovnou nechystáte změnit své zaměstnání za lukrativnější či požadovat zvýšení platu, potom namísto osekávání výdajů je vhodnějším přístupem hledání nových zdrojů příjmu. Zde přinášíme pro inspiraci několik tipů, jak získat peníze navíc.

Ilustrační obrázek
Foto: Sergey Ivanov

Lidé, kteří by rádi vylepšili svou finanční situaci, se často reflexivně poohlížejí po způsobech, jak snížit své výdaje, pokud však nežijí rozhazovačně, zjistí, že většina úspor jen dále sníží jejich kvalitu života, ale finanční jistotu jim nepřinese. Peníze navíc se hodí především těm, kteří se rychle potřebují zbavit svých dluhů, nebo potřebují finance do začátku svého podnikání na volné noze.  Možnosti přivýdělku nabízejí jak vysoce kvalifikované činnosti v IT, tak manuální práce vyžadující minimum předchozích zkušeností.

Následující seznam je volně sestaven v následujícím sledu: činností vyžadujících více zkušeností a dovedností, přivýdělky, kde se uplatníte bez větších předešlých zkušeností a nakonec prodej věcí, bez kterých se pravděpodobně obejdete 

Změna zaměstnání

Jistou příležitostí, jak zvýšit své příjmy je ucházet se o místo ve společnosti, která potřebuje Vaši paletu dovedností a zkušeností, ale není si jistá, že jste rozhodnuti práci u ní přijmout. Pokud jste si vědomi své hodnoty pro potenciálního zaměstnavatele, můžete to využít při vyjednávání o výši mzdy.  

Zvýšení platu

Správně vyjednat zvýšení platu ve svém stávajícím zaměstnání je uměním samo o sobě, nicméně je to jedna z prvních možností, která by Vás měla napadnout v případě, že potřebuje více peněz. Hromadění více zaměstnání funguje bohužel pouze do chvíle osobního a pracovního vyhoření. V případě zvýšení platu neměníte více svého času za více peněz, naopak docílíte zlepšení své finanční situace při stejné časové náročnosti.  Je dobré si uvědomit, že při vyjednávání o zvýšení platu se ocitáte v relativně horší pozici než v případě, kdy se Vás společnost snaží získat jako nového zaměstnance. Připravte si dobré argumenty, proč by bylo zvýšení platu na místě.

Práce na volné noze

Pokud se rozhodnete se na trhu práce osamostatnit, dejte svým bývalým kolegům a současným známým vědět, v jakém oboru podnikáte.    Základním předpokladem úspěchu je, aby se o Vás a Vašich kvalitách vědělo. K tomu mohou napomoci například profesní sociální sítě jako LinkedIn či specializované portály pro freelancery, jednotlivé profese mají také své skupiny, kde je možné nabízet své služby na Facebooku.   

Tvorba vlastního blogu

Pokud existuje oblast, které rozumíte, ať už je to kosmetika, počítačové hry či obchodování na forexu, můžete zvážit založení vlastního blogu a pravidelné zveřejňování příspěvků. Díky příjmům z prodeje reklamy si můžete postupem času vybudovat zajímavý zdroj více méně pasivního příjmu.  

Koučování

Pokud máte v nějaké oblasti dostatek zkušeností, abyste mohli školit ostatní, vytvořte si osobní webové stránky, kde svým klientům přiblížíte, v jakých oblastech jim můžete pomoci se zdokonalit. Ideálně je možné své služby kouše propagovat na vlastním blogu.  Své služby můžete nabízet také na internetových fórech zabývajících se oblastí Vaší expertízy a za zvážení stojí také slevy pro nové klienty, kteří Vás doporučí svým známým.

Doučování

Ať už jste sami studenti či dospělí zdatní v matematice nebo například jazycích, vždy bude existovat dostatek školáků a středoškolských studentů, kteří potřebují pomoci s učivem.   Znovu je ideální kombinací nabízet své služby doučování v kombinaci s vlastním blogem či webovými stránkami.

Zdroj:forbes, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ukrajina – nevytěžený potenciál

Ilustrativní obrázek

Firemní stipendia umetají středoškolákům cestu k budoucí kariéře

Ilustrativní obrázek

Článek BHS k růstu minimální mzdy

Ilustrativní obrázek

ARBES Technologies založil bodyshoppingový start-up INBRAIT s ženským elementem

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k uplatnění absolventů

Ilustrativní obrázek

Živnostníci marodí třikrát méně než zaměstnanci. Na neschopence ale stráví dvaapůlkrát více časuČti více
Ilustrativní obrázek

Ranní restart 22.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 22.11.2019

Ilustrativní obrázek

Black Friday podle Čechů

Ilustrativní obrázek

CEO Goldman Sachs brání Apple Card před nařčením ze sexismu

Ilustrativní obrázek

Podnikání na vedlejší činnost v roce 2020

Ilustrativní obrázek

VW, BMW a Daimler souhlasili se zaplacením pokuty ve výši 100 mil. euro

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.