300 plicních ventilátorů daruje českému zdravotnictví výrobce zdravotnické techniky BTL

12:12 | E V | Diskuze

Skupina BTL daruje českému zdravotnictví 300 plicních ventilátorů a 100 tisíc respirátorů FFP2 na pomoc s bojem proti pandemii covid-19.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTL

Respirátory a 100 plicních ventilátorů obdrží Ministerstvo zdravotnictví, zbylých 200 ventilátorů pak dostanou jednotlivé nemocnice po celé České republice na základě individuálních poptávek. Dnes už mezinárodní skupina BTL byla založena v roce 1993 v Česku, zabývá se vývojem a výrobou zdravotnické techniky v oborech kardiologie, fyziologie a estetické medicíny a působí v 56 zemích světa. Společnost poskytne nemocnicím i zaškolení zdravotnického personálu pro zacházení s novou technikou.

Jedná se o významnou pomoc českému zdravotnictví, a to navíc v době, která je více než složitá. O to hodnotnější tato pomoc je a velmi si jí vážím. Díky společnosti BTL ventilátory najdou uplatnění nejen v nemocnicích přímo řízených ministerstvem zdravotnictví, ale i v ostatních, kde budou právě potřeba,“ uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Aktuálně probíhá distribuce zdravotnické techniky i materiálů do nemocnic prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví i přímo. Všechny ventilátory i respirátory by měly být předány Správě státních rezerv i menším nemocnicím po celé České republice přibližně do dvou týdnů.

Hned po vypuknutí pandemie jsme měli potřebu prakticky pomoci při celosvětovém boji proti pandemii. Našim českým vývojářům se podařilo v rekordním čase několika měsíců vyvinout a zahájit výrobu kvalitních respirátorů. Na základě volné licence americké firmy jsme pak záhy vyvinuli i vlastní plicní ventilátory,“ popisuje Tomáš Drbal, ředitel společnosti BTL.

Ukázalo se, že i české zdravotnictví potřebuje od zhoršení epidemické situace veškeré personální kapacity, stejně jako dostatek zdravotnické techniky. Rozhodli jsme se tak Česku pomoci a dostat ventilátory i respirátory co nejrychleji do místních nemocnic,“ dodal Drbal.

Plicní ventilátory i respirátory třídy FFP2 vyvinuté a vyráběné BTL jsou standardně certifikovány pro použití v EU. Respirátory mají také EUA certifikaci v USA. Jejich vývoj a výroba byly financovány výhradně ze zdrojů společnosti BTL.

 

Darovací smlouva byla podepsána dne 26. října mezi resortem zdravotnictví a ředitelem společnosti BTL panem Tomášem Drbalem.

 

O společnosti BTL

Skupina BTL, založená v České republice, je předním světovým výrobcem zdravotnické techniky pro fyzikální terapii, kardiologii a estetickou medicínu. BTL zaměstnává přes 1 700 lidí ve více než 56 zemích světa. K hlavním značkám společnosti patří Emsculpt a Exilis pro neinvazivní tvarování těla, Emsella pro řešení inkontinence, kompletní nabídka přístrojů pro rehabilitaci či řada diagnostických kardiologických přístrojů propojených informačním systémem Cardiopoint. www.btlnet.com

Zdroj:Martin Hajný, PR.Konektor
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ve zdravotnictví tiká časovaná bomba jménem PC po expiraci

Ilustrativní obrázek

CRISPR sada pro domácnosti bude mít schopnost určit řadu nemocí

Ilustrativní obrázek

Google a AMA chtějí společně finančně podpořit startupy ze sektoru zdravotnictví

Ilustrativní obrázek

Reckitt Benckiser ukončila jednání o koupi divize Pfizer

Ilustrativní obrázek

Novozélandská společnost nabízí zaměstnancům přijíždějícím na kole bonus za denČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.